Otroška stenska ura

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

tema odprta - 11. maj 2009 18:51 | ogledi: 3.984 | odgovori: 25

Iščem, iščem, toda ne najdem... Mojega vnuka strašansko zanima koliko je ura, zato bi mu rada za 4. rojstni dan kupila otroško stensko uro. Na spletu sem našla nekaj (vsaj zame) ponesrečenih variant.

Ali kdo ve kje bi jo lahko kupila? Npr.: Baby center jih nima.

Hvala in lep dan še naprej!

ursula-ce

dorothy  

član od: 12.3.2006

sporočila: 44

11. maj 2009 19:13

Leclerc? Mogoče celo v kakem Mercatorju?... dorothy

Margot  

član od: 12.12.2008

sporočila: 260

11. maj 2009 19:50

ursula-ce, saj vem, da ti to ne pomaga veliko, ampak v Benetkah imajo tako lepe (tudi otroške) stenske ure iz muranskega stekla. Margot

tulka  

član od: 9.8.2008

sporočila: 2960

11. maj 2009 20:25

V Merkurju sem pred časom videla cel izbor otroških stenskih ur, od nežno ljubkih do povsem kičastih. Tudi v Obiju sem jih že videla.

tulka

Vendelina jr.  

član od: 17.5.2006

sporočila: 9217

11. maj 2009 20:48

Ježešmarija, kakšen oblikoalski dizaster je pa tole? Štiriletniku ponuditi tak kič, za to bi morale inšpekcije nekaj reči..... Ursula-ce, v našem plemenu smo se šli poglavja z uro na naslednji način: Povedali smo pravljico o bratcih Urniku in Minutniku, dveh kazalcih na uri. Urnik je bil starejši bratec in se je vedno pazljivo premikal naprej, bratec Minutnik je bil pa tisti, ki je stalno tekel naprej in govoril Urniku: kaj greš tako počasi, ne moreš me dohiteti, glej sem te že prehitel.... In potem smo imeli prigode z Urnikom in Minutnikom in npr, ko se je ciciban zbudil (ciciban je bil atkualni najmlajši, tako sem tudi jaz potem navajala svoje sestrične in bratrance na uro), sta bila Minutnik in Urnik skupaj. Potem je pa Minutnik tekel naprej, zato, da bi videl, kje je sonce in je potem razlagal Urniku....Pa npr opoldne, ko je bil čas kosila, je šel Minutnik že dvanajskrat okoli in okoli, Urnik je bil pa komaj na pol poti in potem sta šla skupaj na kosilo in sta jedla juho z rezanci.... Skratka, imeli smo pravljico, ki smo jo sproti izpopolnjevali in zdaj testiramo na triletnici iz naslednje generacije, če bodo zgodbe o Minutniku in Urniku prijele. In si spet med sabo pripovedujemo, kako so nas starši in stari starši trenirali na te zgodbice. In glej ga zlomka: nihče od nas (pa smo stari med 34 in 43) se ne spomni, kakšne so bile te ure (se mi zdi, da nobenega kiča s psom nismo imeli), vsi pa znamo pravljice o Urniku in Minutniku. My point is: Malčka se na uro navadi z zanimivimi zgodbicami in potem je vseeno, kakšna je ura, glavno, da so kazalci. Manj kot je kiča, boljše je, ker tako lažje loči med kazalcema. Seveda je to samo moje mnenje. Te seveda čisto nič ne ustavi, da ne kupiš kakega obupnega kiča, ki bo otroka definitvno že zgodaj odvrnil od estetike......o tem, kako bo pa znal na uro, je pa druga pesem. Vendelina jr.

Atina  

član od: 29.11.2004

sporočila: 3792

11. maj 2009 21:27

Hehe, naša (takrat) štiriletnica je imela tudi obdobje gledanja na uro :) V bistvu je vseeno, kakšno uro kupiš, važno je le, da so vse številke gor (ne le 12, 3, 6, 9). Zakaj pa ne bi imel raje ročno uro? Teh imajo sto oblik, pa še vedno jo ima s sabo. Stenska je pa samo v sobi, kjer povprečen štiriletnik ne preživi veliko časa (posebej poleti ne).

Jaz sem se pa učila poznavanja na uro s knjižico 'Tika taka' (sem enkrat že spraševala na forumu za njo): kartonka s številčnico, pa kazalci so se vrteli, pa za vsako uro je bila pesmica: npr. 'Poldne, to je čas obeda, polna je na mizi skleda. Juho v krožnik smo nalili, glad si bomo potešili'. (pa naj še enkrat ponovim prošnjo, če kdo slučajno pozna celotno pesmico, zeloooo bi mu bila hvaležna).

Atina

Vanja_v_ZDA  

član od: 14.11.2008

sporočila: 6079

12. maj 2009 2:52

MI smo našemu kupili didaktično igračko uro, mislim da je bila od Chicco. Kljub temu, da je bil majhen, se je naučil povedat, koliko je ura zelo, zelo hitro, vsekakor dosti prej, ko  je šel v malo šolo.

Dosti preden smo nabavili uro, smo imeli za  "igrat se" tudi koledar, navaden mesesečni stenski, pa ne z nagicami . Smo slikice analizirali in ko je bil 2,5 leti star, jih je razpoznal in tudi štel do 31. No, tole idejo smo dobili od kolega.

Vanja

Sporočilo je spremenil(a) Vanja_v_ZDA dne 12. 2009 02:53

ursula-ce  

član od: 18.10.2008

sporočila: 542

12. maj 2009 7:12

Saj zato pa sprašujem, ker so mi te ure zdijo strašansko kičaste (napisala sem ponesrečene, da se je lepše slišalo). Koledar in dneve smo že vzeli za božič z adventnim koledarjem zelo uspešno. Za ročno uro se mi zdi vendarle malo prezgodaj. V vrtcu jih ne smejo nositi, pri igri zunaj pa najbrž ne bi bila dolgo "živa". Bom šla pogledati v Merkur. ursula-ce

klavdijaB  

član od: 31.3.2004

sporočila: 952

12. maj 2009 7:33

tudi v sparu imajo otroške stenske. (moja ima še vedno eno z motivim 101 dalmatinec) klavdija

anaeva  

član od: 14.11.2007

sporočila: 1742

12. maj 2009 11:22

pa pri urarju so verjetno tudi če pa si kaj ustvarjelnega navdiha pa jo naredita sama,samo mehanizem nabaviš,.... anaeva

Kulinarična Slovenija ne odgovarja za vsebino foruma! Vse napisano je odgovornost piscev besedil.

Za pošiljanje sporočila v forum, morate biti vpisani v KulSlo. Kliknite na VPIS! Če ste že vpisani in niste prijavljeni se prijavite.


Forumi (vroče teme)

Kaj jutri za kosilo?Trixi
malo za hecsijasaja
MOJ vrtrdkapica
Kaj danes za zajtrkjohana
Ločevanje živil 90. dni - 5. deldočka

Video recepti